home ulubione kontakt szukaj

Informacje z Włodawy i Powiatu Włodawskiego

Obchody PCK we Włodawie

W sali konferencyjnej włodawskiego ratusza odbyło się w czwartek, 3 grudnia br. uroczyste spotkanie z okazji obchodów 90-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża i Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Głównym punktem spotkania, prowadzonego przez prezes Zarządu Rejonowego PCK we Włodawie Danielę Baj, było wręczenie odznaczeń, medali, dyplomów i podziękowań. Dyplom uznania za wspieranie finansowe i rzeczowe przedsięwzięć czerwonokrzyskich otrzymało m.in. Starostwo Powiatowe we Włodawie. W części artystycznej wystąpiły dzieci z zerówki oraz z klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką Renaty Kostrzewskiej i młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1, pod opieką Jadwigi Tokarczuk-Wójciga.
Starosta Włodawski - Janusz A. Kloc - dziękując włodawskiemu PCK i pani prezes Danieli Baj, skierował do nich następujące słowa - Polski Czerwony Krzyż i skupione wokół niego Kluby Honorowych Dawców Krwi są to organizacje, które wrosły już
w najlepsze tradycje działalności społecznej w naszym kraju. Państwa społeczna działalność jest synonimem tego wszystkiego, co w człowieku najdoskonalsze i najwrażliwsze: dobroci, altruizmu, miłości bliźniego i poświęcenia się bez ograniczeń w służbie drugiemu człowiekowi. Dzisiejszy piękny Jubileusz jest doskonałą okazją, aby Państwu podziękować za wielkość wyniesienia się ponad własny egoizm, poza ramy ciasnego patrzenia tylko na to, co najbliższe; na to, co tylko nam przynosi korzyść. Jesteście dla nas wzorami postawy, która symbolizuje się gorącym sercem i otwartymi dłońmi.
Podczas spotkania wyróżnienia otrzymali, Medal Pamiątkowy Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK: Jarosław Pogonowski, Sylwia Wojtasik, Malwina Stadnicka, Paweł Kuchta, Rafał Kondratiuk, Tomasz Czycza, Kamil Sakowicz, Kinga Bartosiak, Dariusz Kuniewicz, Krzysztof Borkowski, Katarzyna Parczewska, Aneta Tułacz, Jacek Szmidt, Damian Uściński, Marzena Wilamowska, Adrian Chwaluk, Dariusz Kurec, Marta Sobiecka.
Medalami 90-lecia PCK za działania na rzecz ludzi ubogich, niepełnosprawnych, chorych i dzieci wyróżniono: Urząd Miasta Włodawa, Urząd Gminy Włodawa, PGE Dystrybucja Zamość Rejonowy Zakład Energetyczny we Włodawie, Firmę Budomex, zakład piekarniczo-ciastkarski H. Siemiaka, Irenę Pączek, Tomasza Korneluka, Jarosława Pogonowskiego, Danielę Baj. Dyplomy uznania za wspieranie finansowe i rzeczowe przedsięwzięć czerwonokrzyskich otrzymali: Wanda Łysak-Ferenc, Starostwo Powiatowe, MOPS, PSS Społem, firma Slawex, MPGK, firma Grażka, Nadleśnictwo Włodawa, przedsiębiorstwo młynarskie Wibar, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej. Dyplomy z okazji 90-lecia PCK za całokształt pracy wychowawczej na polu popularyzacji idei czerwonokrzyskich otrzymały szkoły z terenu powiatu wldoawksiego. Dodatkowe, szczególne podziękowanie otrzymał Punkt Krwiodawstwa we Włodawie.
W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny - bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi, od Zarządu Okręgowego PCK, kilkadziesiąt osób otrzymało Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.
Na uroczystym spotkaniu z okazji 90-lecia PCK i Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, które odbyło się nieco wcześniej w Lublinie, Odznakę Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu otrzymał Leszek Hawryszczak.

2009-12-08
autor: Starostwo Powiatowe we Włodawie

Zobacz zdjęcia >>

<< powrót

 
Wykonanie F.U. SIGMA

Strona główna | Aktualności | Kontakt

2007 © Centrum Promocji i Rozwoju Polesia Zachodniego i Punkt Informacji Turystycznej

22-200 Włodawa ul. Kościelna 7 tel. 5721-090